سنگین ونزوئلا کاراکاس راهپیمایی بین الملل

سنگین: ونزوئلا کاراکاس راهپیمایی بین الملل تظاهرات ونزوئلا مخالفان دولت نیکلاس مادورو

گت بلاگز اجتماعی آفت زندگی, تباهی زندگی با حسادت کلید می خورد ، چشم و هم چشمی

چشم و هم چشمی اثراتی، چون یأس، حسرت، ناامیدی را جهت فرد به همراه دارد. زندگی | موفقیت | خانواده | زناشویی | چشم و هم چشمی | پدیده نابهنجار اجتماعی

آفت زندگی, تباهی زندگی با حسادت کلید می خورد ، چشم و هم چشمی

به گزارش خبرنگارحوزه ازدواج و خانوادهگروه اجتماعی گروه تحریریه سایت جوان؛ عادت بد چشم و هم چشمی به عنوان ناپسند ترین شیوه در زندگی زوجین به شمار می رود به طوریکه افراط در این رفتار، خطراتی معادل تنفر و جدایی زوجین را به همراه خواهد داشت.
چشم و هم چشمی پدیده ناهنجاری است که در میان زیاد مردم جامعه، فارغ از جنسیت وجود دارد، به طوریکه آن ها را وادار می کند پیوسته خود و زندگی ارزش را با دیگران مقایسه کنند. در واقع باید گفت که این واکنش‌ها نوعی بیماری به شمار می رود که پیامدهای ویرانگری جهت فرد در جامعه به دنبال دارد.
اشخاص جهت دست یابی به اهداف رقابتی، دست به انواع و اقسام کارهایی می زنند که در چشم دیگری بزرگ جلوه کند و به نوعی تظاهر کرده و برتری خویش را نشان دهند.
مولفه های اساسی چشم هم چشمی را باید در تظاهر، رقابت، احساس خودکم بینی دانست، آیا که شخص می کوشد چیزهایی را تهیه و به نمایش گذارد که در چشم دیگری خوب و قشنگ و شگفت انگیز باشد و برتری خود را از این طریق به رخ دیگری بکشد.

عبارات مهم : زندگی

*پیامدهای چشم و هم چشمی در زندگی زناشویی
اندکی حسادت نسبت به دیگران می تواند انگیزه خوبی جهت فرد باشد به طوریکه همچون آتشی مسیر راهش را روشن می کند، و او را از مسیر رشد به بیراهه می کشاند. باید گفت که چشم و هم چشمی پرسشها زیادی را به بار می آورد که می توان از بااهمیت ترین آن ها به نداشتن رضایت از زندگی، نداشتن آرامش، گرفتار شدن در دام افسردگی اشاره کرد.
چشم و هم چشمی گاهی شکاف های بزرگی را در خانواده پدید می آورد که متأسفانه طلاق یکی از پیامدهای منفی چشم و هم چشمی در زندگی زناشویی است.
منشأ چشم و هم چشمی را باید در بعضی از غرایز طبیعی و فطری بشر جستجو کرد که متأسفانه بعضی از الگو پذیری بهره درستی ندارند و به مسیر بیراهه کشیده می شوند، بنابر این باید با آموزش در مسیر بافایده و سازنده حرکت کنند.
* ۳۰ درصد طلاق های زوجین عاملی به نام چشم و هم چشمی
آمار ها نشان می دهد که چشم و هم چشمی عامل مهم ۳۰ درصد از طلاق ها به شمار می رود، که متأسفانه فقر فرهنگی، نگرش خانواده و بیکاری و افسردگی مهمترین عامل در شیوع این پدیده محسوب می شود.

*چشم و هم چشمی عاملی مخرب در دست یابی افراد به موفقیت ها/ قناعت؛ تن ها راه درمان چشم و هم چشمی
اثمر وثوق، رواشناس و آسیب شناس اجتماعی در گفتگو با خبرنگار حوزه ازدواج و خانواده گروه اجتماعی گروه تحریریه سایت؛ در باره بیماری مخرب گرایش به چشم و هم چشمی اظهار کرد: چشم و هم چشمی به عنوان عاملی در جهت تخریب ذهن و دوری از موفقیت به شمار می رود که فایده ای جز حسرت، دست نیافتن به موفقیت و تنفر و نکبت جهت فرد در پی نخواهد داشت.
وی در ادامه افزود: باید گفت: چشم و هم چشمی از ابتدای خلقت بشر بوده و همچنان با آدمی همراه خواهد بود، این واکنش‌ها مخرب زندگی زناشویی بوده و از عوامل طلاق به شمار می رود زیاد زوجینی که جهت مشاوره مراجعه می کنند دچار نوعی گرایش به قیاس با دیگری و در ابعادی بزرگتر چشم و هم چشمی شده است اند.
وثوق تصریح کرد: چشم و هم چشمی اثراتی، چون یأس، حسرت، ناامیدی را به وجود می آورد.
این آسیب شناس اجتماعی بیان کرد: به نظرم در درجه نخست ایمان به داشته ها، توانایی ها و شکر گزاری می تواند موثر باشد، و البته کارآمد ترین راه، قناعت به داشته ها است که رکن درمان و نسخه برطرف چشم و هم چشمی خواهد بود.
*خانم ها زیاد از مردها در معرض پدیده چشم و هم چشمی هستند
وثوق گفت:چشم و هم چشمی زیاد در بانوان مشاهده می شود، از این رو توصیه دارم تا بانوان شرایط موجود را درک کنند و با علاقه و قناعت از پیامدهای مخرب آن در زندگی جلوگیری کنند.
وی در آخر یادآور شد: امیدوارم که زوجین علاقه را جایگزین تنفر، قناعت را به جای زیاده خواهی و رضایت از زندگی را به جای چشم و هم چشمی قرار دهند.
*چگونه از چشم و هم چشمی رهایی یابیم؟
تمرکز روی اهداف و موفقیت های شخصی و تقویت اعتماد به نفس از جمله مهمترین راهکار ها جهت رهایی از چشم و هم چشمی است.
گزارش: سید مهران حسینی
آخر خبر

واژه های کلیدی: زندگی | موفقیت | خانواده | زناشویی | چشم و هم چشمی | پدیده نابهنجار اجتماعی | مشکلات زندگی زناشویی | ریشه یابی چشم و هم چشمی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog